EcoHarmonogram, czyli wszystkie eko-informacje w jednym miejscu

Nie wiesz, do którego kosza powinien trafić dany odpad? Kiedy czynny jest PSZOK? Kiedy u Ciebie jest odbiór odpadów segregowanych, a kiedy zmieszanych? Co prawda wszystkie te informacje można znaleźć na stronie www.zmgk.chrzanow.pl, a harmonogramy na wydrukowanych kartkach, ale można też wybrać łatwiejsze rozwiązanie, czyli aplikację na telefon EcoHarmonogram.

- Słyszałem o EcoHarmonogramie, co to takiego?

EcoHarmonogram to aplikacja, która jeszcze bardziej usprawnia komunikację pomiędzy mieszkańcami a Związkiem Międzygminnym „Gospodarka Komunalna”. W okresie pandemii i przy szeregu ograniczeń w bezpośredniej obsłudze jest to znaczne ułatwienie. Jej użytkownicy mogą np. natychmiast otrzymać powiadomienie o trudnościach z odbiorem odpadów czy o dodatkowo wyznaczonych terminach odbioru. Ale to nie wszystko, bo aplikacja zawiera mnóstwo praktycznych informacji dla mieszkańców gmin Chrzanów, Libiąż i Trzebinia.

- Co takiego w niej znajdę, że powinienem ją zainstalować?

Aplikacja to niezawodny asystent, który jest zawsze pod ręką. Pobierze aktualny harmonogram wywozu odpadów z konkretnego adresu, a gdyby terminy się zmieniły, to automatycznie go zaktualizuje, więc nie trzeba o tym pamiętać. Co więcej EcoHarmonogram wyświetli nam powiadomienie o tym, że zbliża się termin odbioru konkretnych odpadów i że trzeba je wystawić przed dom. Koniec więc z wyszukiwaniem harmonogramu na stronie Związku czy sprawdzaniem terminów na kartkach dostarczanych przez firmę odbierającą odpady.

EcoHarmonogram przyda się też w sytuacji, gdy nie wiemy gdzie wyrzucić konkretny odpad. Wystarczy wpisać jego nazwę, a aplikacja nas poinstruuje, do którego kosza powinien trafić. Przypomni o zbliżającym się terminie płatności czy podpowie, gdzie jest najbliższy PSZOK.

Tam też można znaleźć dodatkowe informacje dotyczące PSZOK (dni i godziny otwarcia, odpady które tam można oddać), a także jakie są obecnie stawki za gospodarowanie odpadami, wzory deklaracji, dane kontaktowe do Związku, a nawet ekologiczne gry i zabawy dla najmłodszych i nieco starszych.

- Gdzie znajdę EcoHarmonogram?

Aplikacja jest bezpłatna i można ją pobrać ze sklepów internetowych na każdy smartfon lub tablet z systemem Android, iOS lub WindowsPhone. Gdy ją zainstalujemy i chcemy, aby pokazywała harmonogramy dla naszego adresu, to wystarczy w menu wybrać opcję zarządzaj adresami i wpisać ten, który nas interesuje.